Encore Seven

V-TUBE amplifiers since 2010

Nasza historia

Jesteśmy europejską firmą z siedzibą w Polsce, działającą w branży audio od 2010 roku. Naszą specjalnością jest produkcja wzmacniaczy lampowych w koncepcji V-TUBE. Stworzyliśmy markę EGG-SHELL. A od 2021 roku wzmacniacze rozwijamy pod nazwą ENCORE SEVEN i są to zupełnie nowe konstrukcje.

TERAŹNIEJSZOŚĆ

Wzmacniacze lampowe ENCORE SEVEN czerpią wszystkie najlepsze idee i cechy z dorobku EGG-SHELL, w szczególności z głównej i najbardziej rozwiniętej serii EGG-SHELL Prestige. Jednocześnie, zmienione obecnie podejście do projektowania i budowy wzmacniaczy winduje nowe modele na jeszcze wyższy poziom pod każdym względem – zaawansowania konstrukcji, lepszego brzmienia, wyglądu i jakości wykonania. Lifting wizualny powierzyliśmy krakowskiej pracowni Szostak Atelier (Witold Szostak), a za projekt elektroniki odpowiada Rolof Audio (Robert Rolof).

Poznaj wzmacniacz Encore Seven SYNCHRONICITY

PRZESZŁOŚĆ

Przez ponad 10 lat wzmacniacze EGG-SHELL zdobywały uznanie użytkowników i przychylność dziennikarzy branżowych i zaznaczyły trwały ślad w historii branży audio. Nasze największe sukcesy to tytuł BEST PRODUCT 2016 przyznany przez magazyn High Fidelity dla wzmacniacza EGG-SHELL Prestige 9 oraz wyróżnienie za jeden z najlepiej brzmiących systemów na pokazach Audio Video Show '2016 w Warszawie (drugie największe w Europie pokazy branżowe). Wzmacniacze EGG-SHELL znajdowały klientów w całej Europie oraz w Azji.

Poznaj naszą historię – archiwum EGG-SHELL

Cechy nowych wzmacniaczy Encore Seven

Układ elektroniczny

Układ elektroniczny zrealizowany jest na płytkach PCB. Dobrze sprawdzona konstrukcja Push-Pull na lampach KT88 została opracowana wiele lat temu. Dla potrzeb projektu ENCORE SEVEN została zaprojektowana od nowa w taki sposób, by optymalnie wpasować się w wymaganą przestrzeń wzmacniacza. Ogromne doświadczenie firmy projektującej Rolof Audio zaowocowało wyśmienitym efektem finalnym – wzmacniaczem stabilnym, cichym (bez brumu) i brzmiącym z ogromną klasą. A przy tym wzmacniacz charakteryzuje się stabilnością pracy i spodziewanym długim czasem działania zarówno lamp, kondensatorów, rezystorów i innych użytych elementów.

Projekt wizualny

Wzmacniacze Encore Seven stanowią kontynuację, choć raczej znaczący rozwój, charakterystycznego wyglądu V-TUBE opracowanego w 2010 roku dla modeli EGG-SHELL Prestige. Układ V lamp mocy, poziome koło głośności, szkło na froncie oraz żyroskopowy pilot sferyczny – pozostają. A szeroko pojęty lifting zmienia dotychczasowe wzmacniacze w coś jeszcze bardziej intrygującego i przyciągającego. Obudowa składa się z ponad 100 aluminiowych formatek tworzących warstwowo nieregularną bryłę i jednocześnie radiator chłodzący. Takiej koncepcji w świecie audio prawdopodobnie jeszcze nie było.

Maszynowo-ręczna produkcja

Wzmacniacze Encore Seven produkowane są w Polsce z trwałych materiałów, takich jak szkło czy obrabiane na CNC aluminium, poddawane następnie szkiełkowaniu i anodowaniu. Pod obudową kryje się lakierowane, solidne chassis i ulepszone rozwiązania techniczne, jak chociażby dwupunktowo mocowane koło głośności wsparte na łożysku. Poprawione chłodzenie bierne i podzespoły od najlepszych dostawców komponentów elektronicznych, takich jak Kiwame, Vishay, Nichicon, Miflex, Hammond, CMC itp. Całość składana jest ręcznie i testowana. A przed transportem solidnie pakowana do sztywnego kejsa. Produkt dla wymagających najwyższej jakości.